Ifølge korpsleder Anita Gerber er ikke salgskontrakten signert ennå, men det er likevel kjent at Frelsesarmeen Eiendom ønsker å kjøpe Kirkegaten 2.
Flytter på skrå
Kirkegaten 2 er lokalene hvor Bystuå har holdt til på Torget i Egersund.
– Trolig flytter vi deler av lageret over i de nye lokalene ganske snart, men før vi kan åpne butikk i nye lokaler, må det gjøres tilpasninger til universell utforming, sier Gerber.
Hun ser for seg at butikken først flytter og gjenåpner i de nye lokalene etter jul.
– Før jul har vi ikke kapasitet til å flytte. Da er vi opptatt med flere andre gjøremål, som for eksempel Frelsesarmeens julegryte. Kanskje bruker vi heller deler av romjulen på å flytte? Og så ønsker vi også å selge ut julevarene våre før vi begynner på flyttingen. Det vil spare oss for litt arbeid, sier hun.

Slik er Teigens planer for Torvgården: – Her er mye ferdig servert med tanke på å få til noe flott
Mange på jobb
Fretex-butikken i Egersund sysselsetter mellom 35 og 40 frivillige.
– Dette inkluderer både de som jobber på lager og i butikk, og de som jobber fra én dag i måneden til flere ganger i uka, forteller Anita Gerber.
Torvgården, hvor Fretex-butikken i dag er lokalisert, skal totalrenoveres.